Brexit się opłaca!? Polakom tak.

Spróbujmy cieszyć się tymi faktami bez podłoża politycznego..

Opinia publiczna skupiona jest na słowa kandydata na Prezydenta Francji, Emmanuela Macron’a o sankcjach mających zostać nałożone na Polskę już w lecie tego roku.

Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych (kosztów pracy – PAP) i który narusza wszystkie zasady Unii – mówił polityk.

Choć te “wszystkie zasady” Unii to rzekome odwołanie się do naruszeń zasad praworządności, oporu w przyjmowaniu uchodźców czy wyraźne kwestionowanie ładu starej Unii to należy mieć pełną świadomość, że chodzi tak na prawdę o reakcję w kampanii wyborczej na zapewnienia kontrkandydatki, Marine Le Pen o ochronie miejsc pracy we Francji.

Dlatego wszystkie oczy skupione są w pierwszej kolejności na Francję, skąd amerykański potentat w produkcji sprzętu gospodarstwa domowego, Whirlpool przenosi kilkaset miejsc pracy do Polski.

Na uwagę zasługuję również likwidacja brytyjskich zakładów produkcji wyrobów szwajcarskiego giganta Nestle, które zostaną przeniesione do Polski. Jak na złość dla Brytyjczyków, chodzi o kultowe dla nich wafelki Blue Riband produkowane od 1936 r.

Wygląda na to, że zarówno rząd francuski jak i brytyjski nie odniosą sukcesu swoich interwencji w plany niezależnych, międzynarodowych koncernów. Tak. Wygląda na to, że to namacalny dowód, że największe, światowe korporacje są już tak potężne, że nie mają już narodowości i zobowiązań politycznych.

Jednak na horyzoncie jest prawdziwa bomba. Dzięki Brexitowi i jego przewidywanym następstwom ekonomicznym jeszcze jeden biznesowy gigant prawdopodobnie zakotwiczy swój kapitał w Polsce, najpewniej w Warszawie.

JP Morgan, amerykański gigant inwestycyjny jest obecny w 50 krajach świata.

Teraz jego prezes, Jamie Dimon (uczestniczy w spotkaniach międzynarodowej grupy najbardziej wpływowych osób na świecie, klubie Bilderberg) wybrał nasz kraj. Mówi się, że może to oznaczać od 2,5  do 6 tys. miejsc pracy. Sukces nie jest jeszcze przesądzony bo rządowi PIS w odniesieniu sukcesu przeszkadza.. Viktor Orban, który o przekonanie Amerykanów do Budapesztu będzie walczył za kilka dni w Nowym Jorku. Mówi się jednak, że Warszawa jest tu faworytem. Znaczenie mają tu tak prozaiczne rzeczy jak jakość połączeń lotniczych z Nowym Jorkiem, które Warszawa ma zdecydowanie lepsze niż Budapeszt.

Nikt chyba nie prowadzi jeszcze takich statystyk, ale Polska staje się jednym z największym w Europie, a może i w świecie beneficjentów decyzji podejmowanych przez dużych i uznanych globalnych inwestorów w związku z Brexitem. W ostatnim czasie nie ma w zasadzie tygodnia bez informacji o przenoszeniu do Polski poważnych inwestycji z Wysp Brytyjskich. Jeszcze kilka lat temu eksportowaliśmy do Wielkiej Brytanii pracę Polaków, dziś to z Londynu eksportowana jest praca dla Polaków w Polsce. Te decyzje o przenoszeniu wysoko płatnych i specjalistycznych miejsc pracy przez znane marki światowe nie są oczywiście podejmowane na „chybił-trafił”.

Mateusz Morawiecki, wicepremier

O tym nie mówi się głośno, ale obecność tak wielkiego, międzynarodowego kapitału zachodnich koncernów to również podnoszenie bezpieczeństwa kraju. Kto wie, może równie ważne jak obecność kolejnych dywizji amerykańskich wojsk.

ŹRÓDŁA | WAŻNE.INFO


  • https://www.pb.pl/jp-morgan-wybiera-warszawe-860450
  • https://www.outsiderclub.com/secret-societies-the-bilderbergs-david-rockefeller-trilateral-commission-council-on-foreign-relations/751
  • http://forsal.pl/biznes/przemysl/artykuly/1037918,nestle-przenosi-do-polski-produkcje-wafelkow-blue-riband-zlikwiduje-300-brytyjskich-miejsc-pracy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *