Ważne.info – Może to Ty?

Najwyższy czas się poznać:

  1. Tak. Jestem samotny w tworzeniu tego serwisu. Nie ma redakcji, codziennego briefingu, politycznych założeń, warsztatowych uwag. Jestem sam. Jak kosmonauta w czerni kosmosu. Jak motocyklista na sekundę przed zderzeniem. Jak krowa w momencie, w którym staje się wołowiną. Jestem sam ze swoimi spostrzeżeniami i swoimi błędami.  Jeżeli uznasz, że profil bloga Ci odpowiada, napisz do mnie. Może razem go poprowadzimy.
  2. Tak. Tworzę ten serwis z ambicji własnych. Również z wkurzenia, że nie tylko pojedyncze osoby, lecz całe redakcje angażują się politycznie w jedną, drugą lub trzecią stronę, a w materiałach największych kanałów i serwisów informacyjnych czuć te partyjne lub polityczne przekonania i wynikające z nich stopniowe ubezwłasnowolnienie świetnych przecież dziennikarzy . Trzeba skakać po serwisach i wydatkować siłę swojego umysłu, by dać szansę swoim myślom na pozostanie w sferze neutralności sporu. By utrzymywać status wolności siebie i swojego ego.
  3. Tak. Nikt mnie nie sponsoruje i nikomu nie muszę udowadniać, że wiem, co to konformizm. Wszędzie widzę małe, dobre rzeczy i wielką obłudę.
  4. Tak. Przyjmuję datki. W postaci komentarzy i udostępniania moich wpisów. Oczywiście, jeżeli moje przemyślenia do Ciebie trafiły. Możesz też wpłacić symboliczną kwotę na utrzymanie techniczne lub w geście wsparcia.
  5. Tak. Uważam, że jest jeszcze sporo miejsca dla Nas. Ludzi rozumujących piękno świata tworzące się na etapie fizyki kwantowej, a niekończące się nigdzie. Ani na przestrzeni jego ogromu, ani jego czasu. Są też ludzie, którzy emocjonują się okresami wyborczymi, a nic z tego nie mają. Najwyższy czas zacząć zachęcać ich do uwolnienia się z tego letargu.
  6. Tak. Nie jestem zawodowym dziennikarzem czy felietonistą. Być może nie przedstawiam też takiego warsztatu. Ale szczerość pisana własnymi słowami to coś, czego moim zdaniem zaczyna brakować. A życiem trzeba się też cieszyć, a nie ciągle się go uczyć.

 

Miłego dnia,

obywatel infoważniak.

źródło zdjęcia: http://orig04.deviantart.net/7ae6/f/2012/062/3/3/v_for_vendetta_by_art418-d4rl1r4.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *