Mechanicy Boeinga zawiedli przy pracy z Air Force One. Mogło dojść do pożaru podczas lotu.

Błędy mechaników Boeinga mogły spowodować pożar podczas lotu na pokładzie Air Force One prezydenta Trumpa.

Na szczęście nie spowodowały, a jedynym problemem dla Boeinga jest śledztwo federalne i straty na 4 miliony dolarów. Podczas naprawiania/serwisu jednego z dwóch wyjątkowych Boeingów klasy VC-25 (militarna wersja Boeing 747 Air Force One) przez uchybienie zanieczyszczano system napowietrzający pokład samolotu. Konserwacja maszyny odbyła się w fabryce firmy w San Antonio, w Teksasie pomiędzy 1 a 10 kwietnia 2016 r. Raport ze śledztwa US AirForce ujawniono teraz.

Podczas pracy zawiedli mechanicy nie stosując się do procedur, używając nieprzystosowanych do instalacji narzędzi i komponentów, które wprowadziły zanieczyszczenia do systemu. Te mogły spowodować pożar lub wybuch.

Boeing fully understands the level of responsibility that comes from working on the President’s aircraft

oświadczenie Boeinga dla CNN

tłum. Firma w pełni rozumie poziom odpowiedzialności, którego podejmuję się pracując na samolocie prezydenta USA.

Wątpliwości co do jakości wykonanych prac zgłosił swoim przełożonym jeden z mechaników Boeinga. Firma naprawiła szkody na własny koszt. Nie ma informacji czy mechanicy odpowiadający za zaniedbanie procedur nadal pracują w koncernie.

Obecna flota został zamówiona jeszcze przez prezydenta Reagana, a dostarczona na kadencję Busha seniora. Firma pracuje nad następcą obecnych modeli, co początkowo zostało negatywnie skomentowane przez prezydenta Trumpa.

Boeing is building a brand new 747 Air Force One for future presidents, but costs are out of control, more than $4 billion. Cancel order!

tweet D. Trumpa, kiedy został prezydentem-elektem

Obecnie Boeing podaje, że ma kontrakt na Air Force One o wartości 170 milionów dolarów, a prace nad konceptem przyszłego modelu są zdecydowanie mniej kosztowne.

 

ŹRÓDŁA | WAŻNE.INFO


  • http://edition.cnn.com/2017/05/11/politics/boeing-air-force-one-mechanics-contamination/index.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *