Red is bad. Everything is bad.

Producent wody Staropolanka (którą zarządzają członkowie Prawa i Sprawiedliwości z województwa dolnośląskiego, a sama woda produkowana jest przez spółkę należącą do państwowego KHGM) wprowadza limitowaną edycję swojego produktu z etykietą marki zarabiającej na patriotyzmie i żołnierzach wyklętych Red is Bad.

Markę tę swojego czasu reklamował Prezydent Duda. W tym wszystkim nie było by jeszcze nic złego, opinie o faszyzującej firmie są lekko przesadne (choć naszywki ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY to nic dobrego), a zarządzający ryzykują wynikami firmy na własną odpowiedzialność.

 

 

Jest jednak jeszcze jeden problem. Polska woda odwołuję się do roku 1905.

Współpraca z Red is Bad gloryfikująca historię powinna włączyć dodatkową lampkę ostrzegawczą w kwestiach znajomości historii wśród projektantów kampanii a jest odwrotnie.

Tereny z których pochodzi Staropolanka, czyli Polanica Zdrój nalezą do Polski od 1945 roku. W roku 1905 były niemieckie (miejscowość nazywała się Bad Altheide).

Mało tego, nawiązanie do tego roku dla Polski (a raczej Królestwa Polskiego pod zaborem Imperium Rosyjskiego) to mimo wszystko odwoływanie się do rewolucji i spontanicznego zrywu ruchu socjalistycznego, które ofiarne, przyniosły szereg pozytywnych zmian na ziemiach polskich pod zaborem rosyjskim. Wzmocniło to nadzieje niepodległościowe oraz poprawę praw robotników. Nietrudno zgadnąć jak te hasła działają na młodzież chodzącą w patriotycznej odzieży. Jeden wielki lewacki przekaz.

Ignorancja historii straszna. Nie pierwsza oczywiście.

Śmiertelnie postrzelony uczestnik stanu wojennego reklamujący wódkę to jest prawdziwy kac vegas.

Woda znowu się rozlała (po butelkach) i teraz trzeba będzie to sprzedać. Chętnych nie zabraknie.

obywatel infoważniak.

ps. Internet jak zwykle zareagował błyskawicznie.

ŹRÓDŁA | WAŻNE.INFO


  • http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/staropolanka-woda-z-red-is-bad-limitowana-edycja-zyska-popularnosc-czy-trwala-ryse-na-wizerunku-opinie
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Partia_Socjalistyczna_%E2%80%93_Frakcja_Rewolucyjna
  • https://www.facebook.com/kreatywnehejterstwo/posts/1589861521081199?__fns&hash=Ac3_zy95QRdbGQGY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *