5|5|17: Zmiana rzecznika w Kancelarii Prezydenta RP.

Marek Magierowski, były dziennikarz i od dziś były rzecznik prezydenta RP. 

Zrezygnował jak mówi “z powodów osobistych”

Już wiemy dlaczego Krzysztof Łapiński był tak zadowolony z samego rana w Polsacie.

Mało tego, wykorzystał pytanie o referendum konstytucyjne prezydenta Dudy by odpowiedzieć, że ma On do tego większe prawo niż Prawo i Sprawiedliwość, gdyż na prezydenta głosowało ponad 8 milionów Obywateli, a na całą partię PIS – 5 milionów. I proszę..

Krzysztof Łapiński nowym rzecznikiem prezydenta Dudy.

 

Obaj panowie łagodzili i “gentelmenowali” wizerunek biało-czerwonej drużyny. W różnych rolach i na różnych odcinkach. Łapiński nieraz miał przez to problem z biurem prasowym własnej partii. Chociażby wypowiadając się pozytywnie o Grzegorzu Schetynie. Twardy elektorat partii Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie nie będzie po nim płakał.

„Grzegorz Schetyna jest osobą dość sympatyczną, jeżeli zapomnimy, że jest liderem partii, która nas zwalcza” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Krzysztof Łapiński, pytany o ocenę szefa największej partii opozycyjnej. „Doświadczony gość, który niejednego wykończył na swojej drodze politycznej i jest tu, gdzie jest” – ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości. Robert Mazurek poprosił też swojego gościa o recenzję prezydentury Andrzeja Dudy. „Gdybym potrafił śpiewać, zaśpiewałbym „Jest super, jest super, więc o co ci chodzi. Mamy ekstra rząd i prezydenta” – cytował słowa piosenki T.Love. Dodawał, że „znaczna część Polaków jest zadowolona z tej prezydentury, bo ona jest prezydenturą spokojną, obliczalną i dobrą”. Czy Donald Tusk byłby groźnym rywalem dla obecnej głowy państwa? „Pytanie, czy on będzie miał jeszcze motywację, czy mu się będzie chciało stawać w szranki w trudnej kampanii prezydenckiej.(…) Jeśli by wystartował, to byłby” – uznał Łapiński.

źródło: RMFfm24, kwiecień 2017

Marek Magierowski również miewał gorsze dni.

Nie ma powodu, żeby europarlament zaczął teraz debatować nad sytuacją w Polsce. Tak jak nie debatował wtedy, kiedy podczas poprzedniej kadencji, podczas rządów poprzedniej koalicji także dochodziło do łamania prawa, do łamania obyczajów politycznych, także po części łamania zasad wolności słowa. Wtedy nie przypominam sobie, żeby takie głosy się podnosiły i żeby Parlament Europejski lamentował nad sytuacją w Polsce”

Można oczekiwać, że Magierowski zostanie lojalny wobec.. Andrzeja Dudy jako człowieka, z którym i dla którego pracował.

W kwestii lojalności do całego obozu prawicowego kojarzonego z Macierewiczem, który obronił się przed pomysłem z listami, być może autorstwa właśnie Magierowskiego, może być gorzej. Z pewnością zadecydował i będzie decydować temperament dziennikarski i wszystkie złe rzeczy, które działy się i dzieją nadal na odcinku Pałac – MON – Nowogrodzka. Możliwe, że w pewnym sensie przytłoczyły one jego naturę podążającą w stronę neutralności. Szalę goryczy przeleje to co dzieję się od dnia dzisiejszego po prawej stronie polityki.

Gdyby Krzysztof Łapiński nie został nowym rzecznikiem łatwo można by było stwierdzić, że to kolejny krok do rezygnacji przez Prawo i Sprawiedliwość z elektoratu umiarkowanego. A tak.. zobaczymy. Beata Mazurek ma dziś z pewnością powód do zadowolenia.

obywatel infoważniak.

ŹRÓDŁA | WAŻNE.INFO


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *